Giriş Yap   |   Üye Ol

 
 
 
     
 

 
 
 
 

 

 
  » Ziyaretçi Defterine Mesaj Yaz «  
 

     
   
  Değerli Çapanoğlu Akrabalarım, Çapanoğlular Soy Ağacımız, 47 yıllık emeğim ve son yaptığım eklemelerle bugün hayatta olanlar ve ebediyete intikal eden akrabalarımızla birlikte toplam 4520 isme ulaşmıştır. Toplam 40 Excel paftasından oluşan sahifelerin hepsi yeni bir tasarım ile yapılandırılmış ve İnternet sitemize yüklenmiştir. Microsoft’un İnternet Explorer’a tam hizmet vermemesinden dolayı, Excel Paftaları maalesef İnternet Explorer ile çok geç açılmaktadır. Bunun yerine sizlere Mozilla veya Google Chrome’yi kullanmanızı tavsiye ederim. Bütün arzum Çapanoğlu Ailesini bir çatı altında toplayarak ileride torunların hangi soydan geldiklerini bilmeleri ve birbirini daha iyi tanımalarıdır. "Çapanoğlular" Aile sitemiz 47 yıldan beri titizlikle yaptığım araştırmalar sonunda son şeklini almış ve Çapanoğlular aile sitemizin tamamlanması 2 yılı bulmuştur. M. Celalettin Çapanoğlu Çapanoğlular Aile Sitesi Kurucusu Kuşadası, 22 Mart 2014  
  Yer :   Tarih : 10.07.2017  
     
     
  Celalettin Çapanoğlu  
  Değerli Kuzenim Doğan,
Yorumun için çok teşekkür ederim.
Benim bütün arzum, bu şecere vasıtasiyle akrabalarımızın birbirleri ile nasıl akraba olduklarını kolayca öğrenmeleri idi. Bunu temin ettiğine inanıyorum
İltifatların için ayrıca çok teşekkür ederim.
M. Celalettin Çapanoğlu
 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 7.05.2014  
     
     
  Doğan Çapan  
  Kıymetli Celaleddin Kardeşim.
Ait olmaktan onur duyduğum Çapanoğlu ailesinin bir ferdi olarak uzun ve yorucu çalışmalar sonucu ortaya çıkardığınız ve Türkiye de tek olduğuna inandığım bu büyük eserle, akrabalarımı yakından tanımak imkanı buldum.
Ayrıca çocuklarımıza ne kadar köklü ve büyük bir ailenin üyesi olduklarını anlamaları ve gurur duymalarını sağlayacak bu eser için, yaptığınız çalışmalar ve emekleriniz için,size, ailem adına şükranlarımı sunuyor ve yürekten teşekkür ediyorum.
Doğan Çapan
 
  Yer : Ankara  Tarih : 7.05.2014  
     
     
  Mustafa Utku Cuhruk  
  Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Mustafa Utku Cuhruk
Ankara 17 Aralık 2013
 
  Yer : Bahçelievler-Çankaya-Ankara   Tarih : 18.12.2013  
     
     
  M. Celalettin Çapanoğlu  
  Değerli Mustafa Bey,
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.
Biildirmiş olduğunuz isimler bende soy ağacındaki 4460 kişide maalesef kayıtlı değil. Bana kağıt üzerinde büyük dedeleriniz, amcalarınız ve dayılarınız hakkında daha geniş bilgi vermenizi rica edeceğim
Selamlar
M. Celalettin Çapanoğlu
 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 16.12.2013  
     
     
  Mustafa Baysoy  
  Sevgili Celalettin Bey,
Bende çok merak ettiğimden babam halen sağ olmakla beraber bizlere intikal eden vereceğim isimlerin Çapanoğlu aile soyağacınla bir ilgisi kaydı varmıdır.
Dedemin ninesi, Fatma, dedesi Mustafa Büyükçapanoğludur. Dayısı Kamil Büyükçapanoğlu (kurmay binbaşı tapa uzmanı) istanbulda yaşamış. Annesi ,Vasfiye Büyük Çapanoğlu. teyzesi Safiye Büyükçapanoğlu kayıtları varmıdır mail ile bilgilendirirmisiniz.
Mustafa Baysoy
İstanbul
 
  Yer : Istanbul  Tarih : 16.12.2013  
     
     
  Değerli Akrabam Utku  
  Sorunuz için çok teşekkür ederim.. Sizler gibi yakın akrabalarımdan mail alınca mutlu oluyorum. 4460 kişiyi içine alan Çapanoğlular şeceremizi hazırlarken Ümmühan Halamda bana epeyce bilgi vermiş idi.
Eronat’ların Annesi Mümine hanım; dedeniz Nihat bey ile kardeştir.
Eronatların Babası Münip Bey; Çapanzade Bekir Beyin torunudur. Yani Münip Bey ile babam Bekir Çapanoğlu kardeş çoçuklarıdır.
Sizler bende 39 paftadan oluşan şecerenin 3 paftasında kayıtlısınız. Size 08.06 ve 08.07 ve 09.06 paftalarını mail ile göndereceğim. 08.07 ve 09.06 paftalarında göreceğiniz gibi siz benim çok yakın akrabamsınız.
Selamlar
M. Celalettin Çapanoğlu
 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 16.12.2013  
     
     
  Mustafa Utku Cuhruk  
 
Eronat'ların ÇAPANOĞULLARI İLE İLGİSİ nedir?
Mustafa Utku Cuhruk Ankara 15 Aralık 2013
 
  Yer : Ankara  Tarih : 16.12.2013  
     
     
  Mehmet Celalettin Çapanoğlu  
 
Değerli Dr. Ali Şakir Ergin Hocam,
Ne kadar güzel yazdınız, çok teşekkür ederim... Babamın vefatından sonra karsılaştığım Çapanoğlu akrabalarımın büyüklerini bilememesi nedeniyle 50 yıllık çalışmadan sonra bu şecereyi ve Internette aile sahifemizi yapmağa karar verdim.
Siz bana 13 Nisan 1983 günü Yozgatta aile büyüklerimiz hakkında araştırma yaparken çok yardım ettiniz. Çapanoğlu Camimizin içinde bulunan büyüklerimizin mezarlarının bulunduğu türbedeki bütün kitabeleri okudunuz. Ayrıca Camimizin haziresinde size göre önemli olan mezarların kitabelerini de okudunuz. Büyük dedelerimizin ölüm tarihlerini, eşlerini ve bazı çocuklarını bu vesile ile tespit ettim. Bu yardımlarınızdan dolayı burada teşekkür ederim. Ayrıca ailemiz hakkında “Çapanoğlu Hadisesi ve Abdulkadir Beyin Hatıralarını” içine alan kitap yazmış olmanız nedeniyle ailemize verdiğiniz önemden dolayı ayrıca teşekkür ederim.
Selamlar
Mehmet Celalettin Çapanoğlu

 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 27.11.2013  
     
     
  A. Şakir Ergin  
 
Değerli Celalettin Bey Kardeşim,
Geçmişini bilmeyen insan, gününü nasıl yaşayacak ve geleceğe ne bırakacaktır? Sokakta tavuk gibi gezen, dedesinin ve ninesinin mezarının nerede olduğunu bilmeyen hattâ adını hatırlamakta zorlanan kalabalıklardan ailenizin yarınki nesillerinin kurtulması için çok büyük bir hizmet yaptığınızı görüyor sizleri tebrik ediyorum.
Aynı şekilde bir çalışmayı ben de yaptım. Bu iş sabır isteyen uzun soluklu bir maratondur. Ayrıca fedakârlık ve emek isteyen, zaman meşguliyeti de var.
Size sabırlar diliyor, kolay gelsin diyorum.
Sonsuz selâm yollarken, yaklaştığımız Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve saadetler dilerim.
A.Şakir ERGİN
Yozgat 12 Ekim 2013

 
  Yer :   Tarih : 27.11.2013  
     
     
  M. Celalettin Çapanoğlu  
  Değeri Kuzenim Duygu Kardeşim,
Büyük anneniz Mürşide Başarır ve onun da annesi Halam Rabia Çapanoğlu’nu çok severdim. Sizleri dejenerasyon ve asimilasyondan biraz olsun uzaklaştırabilmek beni çok mutlu etti. .
İlkbaharda Ankara’da Çapanoğlular İnternet sahifemizin açılışındaki toplantıda sizleri ve sizlerin de yakın akarabalarınızı tanımaları benim için unutulmayacak bir duygu ve mutluluk olacaktır.
M. Celalettin Çapanoğlu
 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 2.10.2013  
     
     
  Duygu Şahin  
  Saygıdeğer Aile Büyüğüm Celalettin Bey,
Yaptığınız çalısma gerçekten takdire şayan. Ailemiz size çok şey borçlu. Ailemizin bu kadar genis, köklü ve soylu olduğunu bu çalışmayı inceledikten sonra bir kez daha anladım. Beni en çok duşündüren ise bu soy ağacında yer alan uzak yada belki yakın hangi akrabam ile kimbilir nerelerde karşılaşmış ve tanımadan uzaklaşmışızdır
Sizin çalışmanız bizi bu dejenerasyon ve asimilasyondan bir parca da olsa bizleri uzaklaştıracak ve akrabalar arasında kaynaşma sağlayacak düşüncesindeyim.
Tüm emeğiniz ve bizler için yaptıklarınıza sonsuz teşekkürler.
Emeğinize ve geniş yüreğinize sağlık.
Sayglar ve Selamlar
Duygu Şahin
 
  Yer : İstanbul  Tarih : 2.10.2013  
     
     
  Mehmet Celalettin Çapanoğlu  
  Değerli Kuzenim Nilüfer,
Yorumun için çok teşekkür ederim. Benim bütün arzum, bu şecere vasıtasiyle akrabalarımızın birbirleri ile nasıl akraba olduklarını kolayca öğrenmeleri idi. Ama bunu da yeterli görmedim. Akrabalarımız, dedelerinin babalarının, annelerinin doğum tarihlerini, eşlerinin isimlerini ve kızlık soyadlarını bildirme hususunda özen gösterirlerse aile sahifelerimiz güzel bilgilerle donanacaktır.
İltifatların içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
M. Celalettin Çapanoğlu
 
  Yer : Kuşadası  Tarih : 25.09.2013  
     
     
  Nilüfer Çapanoğlu-Danıska  
  Sevgili Ağabeyim Celalettin Çapanoğlu.
Kendimi bildim bileli büyük uğraşınızla meydana getirdiğiniz Çapanoğulları Büyük Şeceresi nihayet bizim kullanımımıza da açıldı. Elbette tüm ailemiz için paha biçilmez bir hediyeniz olan şeceremiz bilhassa ikiz yeğenleriniz Kaan ve Kerem için hiç görmediği büyüklerini tanımada her an ellerinin altındaki bir hazine olacak.
Maddi ve manevi çabanızla meydana getirdiğiniz ve bizler için ayrı bir manevi değer taşıyan bu büyük eseriniz için binlerce teşekkür eder saygı ile ellerinizden öperiz.
Nilüfer Çapanoğlu-Danıska

 
  Yer : İstanbul  Tarih : 25.09.2013  
     
     
  Mehmet Celalettin Çapanoğlu  
  Değerli Kuzenim Abdulkadir Çapanoğlu; Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. 550-600 isim ile başladığım soy ağacımızın bugün 4420 isme ulaşacağını inan tahmin edemezdim. Umarım bütün akrabalarımız çocuklarının, torunlarının doğumunu bildirir ve 5000 lere de ulaşırız. Akrabalarımdan diğer bir ricam da bana aile fotoğraflarını göndererek Fotoğraf Galerimizi zenginleştirmektir. Selamlar M. Celalettin Çapanoğlu  
  Yer : Kuşadası  Tarih : 4.09.2013  
     
     
  Abdulkadir Çapanoğlu  
  Büyük Halam Muhlise Çapanoğlu'nun ve Eniştemiz Bekir Çapanoğlu'nun benden bir yaş büyük evlatları sevgili kuzenim M. Celalettin Çapanoğlu. Bıkmadan, yılmadan kırk beş yıla yakın yani neredeyse bir ömür süren çabaların neticesi tahayyül bile edemeyeceğimiz bir şecereyi nihayet internet de bilgilerimize sundun. Bu süre içinde maddi ve manevi ne kadar özveride bulunduğunu kısmen de olsa seninle birlikte yaşadım. Aslında bitmez tükenmez telefon konuşmalarından, inatla sürdürdüğün şehirlerarası ve uluslararası seyahatlerinden, konunun önemini kavrayamayan akrabaların moral bozucu davranışlarından uzun uzun bahsetmek isterdim. Bilgisayar ekranında ilk açılışta bile insanı etkileyen görüntüsü sanırım yılar süren yorgunluğunu bir anda alıp götürmüştür. Bu büyük eserini bizlerden hiçbir beklentin olmadan yaşayan Çapanoğullarına armağan ettiğin için minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Abdulkadir Çapanoğlu  
  Yer : İstanbul  Tarih : 2.09.2013  
     
     
  Mehmet Celalettin Çapanoğlu  
  Değerli Akrabam Bilgin Ağabey, Gönderdiğiniz mesaj için teşekkür ederim. Benim bütün arzum ve gayem Çapanoğlu Ailesini bir araya toplayarak ileride torunların hangi soydan geldiklerini bilmeleri ve birbirini daha iyi tanımalarıdır. Akrabalarımdan ricam Aile Sitemizdeki Fotoğraf galerisine resim yüklemek için mümkün olduğu kadar resim tarayıp göndermeleridir. Bu resimler ileride torunlarımıza büyük bir miras olarak kalacaktır. Selamlar Mehmet Celalettin Çapanoğlu  
  Yer : Kuşadası  Tarih : 7.05.2013  
     
     
  Naci Başarır  
  Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Uzaktada olsa bu web sahifesi sayesinde birbirimizi tanımak fırsatı doğdu.  
  Yer : Yozgat  Tarih : 5.05.2013  
     
     
  Dr. Bilgin Çapanoğlu  
  Büyük emek ve uğraşılar sonunda, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakabileceğimiz bir eser meydana gelmiş. Bu soyağacı, Çapanoğlu soyundan gelenlerin akrabalık durumlarını kolayca öğrenebilecekleri önemli bir eser. Sn. Celalettin Çapanoğlu ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Dr. Bilgin Çapanoğlu  
  Yer : İstanbul  Tarih : 5.05.2013  
     
     
  TENASUB ABLA TORUNLARI  
  Mesajınız için çok teşekkür ederim. Benim bütün uğraşım daha önce mektubumda da belirttiğim gibi Çapanoğlularını bir çatı altında bu internet sitemizde toplamaktır... Selamlar Mehmet Celalettin Çapanoğlu (30.10.2012)  
  Yer :   Tarih : 4.02.2013